Peter Haagen's slægt og aner

Navneliste

Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, [W], X, Y, Z, >

[WAARUM-WÜRENFELD SE WIRENFELDT]


Navne

Født

Død

WAARUM
  Anne Dorthea Kirstine født 24.5.1823, Viborg domsogn
  Arne født 1735
  Guldbrand Arnesen født Omkr 1781, Norge døde 23.4.1829, Viborg domsogn
  Guldbrand født Omkr 1781, Norge døde 23.4.1829, Viborg domsogn
WACHTER
  Anna Johanne Matthiasdatter født 8.12.1787 døde Før 1831
WÆRRING
  Birgitte Charlotte født 1758
WANG
  Jens Olufsen født 19.1.1660, Vang, Thy
WEIRAUCH
  Johan Peter
WEIS
  Anna Dorthea født 1827, Aarhus
WELLE
  Anders Chrestensen født 1785, Sems prestegjeld, Jarlsberg Grevskab, Norge døde 14.7.1823, Skagen
  Anna Sofie Thomsen født 7.8.1917, Skagen Østerby døde 12.3.2007, Skagen
  Bjørn Ulrik født 26.10.1953, Skagen
  Claus Nicolaj født 10.12.1962, Skagen
  Linnea Westmark født 31.3.1999, Skagen
  Simone Westmark født 3.10.2001, Skagen
WERNER
  Cicilie Marie født 1797, Hols sogn Christiansand stift i Norge
WESTENGAARD
  Jens Erichsen født 1633 døde 1689, <Sankt Knuds Kirke i hovedgangen til venstre op mod koret>
WESTMARK
  Ukendt
WHITE
  Roy født 20.5.1920 døde 6.4.2010, Spanish Fork, Utah, Utah, United States
WHITEHORN
  Jonas Bjørn født 4.7.1974
  Matthias født 2009
  Noah Danø født 10.12.1975
  Peter Daniel født 17.11.1942
  Pippi født 2010
  Rasmus født 2005
WIESE
  Pia
WILLADSEN
  Hans født 25.5.1753, Rejsby
WILLGRUND
  Tage Henry født 18.6.1910 døde 1990
WILLINK
  Friederike Henriette født 21.5.1805, Eckernförde (Hoffnungsthal) døde 21.3.1851, Kiel, Slesvig-Holsten
WILLUMSEN
  Ane Magrethe født 29.1.1853, Ørsted Sogn, Roskilde Amt
WILMAN
  Sophia Friderica
WILSEN
  Carla Vilhelmine Henriette Ryensa født 26.11.1873, København
WIND
  Inger Lisbet født 3.3.1932
WINDFELD
  Dorthea Cathrine født 1796, Farup døde 30.5.1837, Udstrup, Sdr. Nissum Sogn, Ringkøbing
  Hans Ibsen
WINDFELDT
  Ane Margethe født 13.8.1864, Hoptrup døde 11.7.1958, Odense
  Dagmar Sophie født 10.9.1867, Hoptrup døde 29.11.1940
  Gyde Marie født 7.9.1862, Hoptrup døde 9.1.1954, Vejle
  Ib Knudsen født 20.9.1870, Hoptrup
  Knud Ibsen født 7.7.1833, Farup døde 25.6.1915, Haderslev
WINDFELDT-HANSEN
  Ebba
  Eiler
  Gyde
  Ivar Elling
WINTHER
  Ane Birgithe født 27.7.1782, Gedsted Sogn, præstegården døde 10.12.1860, Hersom
  Anna Fædder født 1789, Gedsted døde 1794, Gedsted
  Christian Henrik født 20.9.1696, Føns s. Odense a. døde 31.8.1772, Vejle
  Christian Michael-Nikolaj født 1778, <Gedsted> døde 10.9.1795, Viborg
  Christian Severin født 1774
  Elisabeth Kirstine født 9.2.1792, Gedsted døde 25.8.1853
  Helene Sophie født 1786, Gedsted
  Helle født 13 1
  Ida Katrine Marie født 1785, Gedsted døde 2.3.1857
  Jacob
  Jacobine Frederiche født 19.7.1793, Gedsted døde 1793, Gedsted
  Jens Sørensen født Omkr 1607, Aarhus døde 24.6.1670, Aarhus
  John
  Lambert Franch Tobias født 23.9.1735, Assens døde 9.2.1812, Gedsted
  Lene født 24 12, Herning
  Leopoldine Charlotte født 1780, Gedsted døde 17.5.1856, Kalundborg
  Mette Marie (1) født 15.12.1790, Gedsted døde 1794, Gedsted
  Mette Marie født 7.7.1795, Gedsted døde 1870
  Peder Jensen født 2.1.1650, Aarhus døde 26.4.1725, Føns s. Odense a.
  Peder født 9.3.1788, Gedsted døde 1797, Gedsted
  Søren Ancher født 1776, <Gedsted> døde 29.2.1848, Dannemare
  Søren Jacobsen født 1566, Aarhus døde 1647, Aarhus
WIRENFELDT
  Beate Jakobine født 1760, Skæve
  Birgitte Ottonia født 1725, Byrum, Læsø begr. 30.3.1725
  Birgitte Ottonia født 11.1728, Byrum, Læsø døde 22.12.1819, Tornby, Kærgaard
  Euphemia Idea Frederiksdatter født Omkr 1757, <Børglum> døde 25.5.1835, Bjerregrav præstegaard ?
  Fazinda Severine født 1758, Skæve
  Florentzia Nikolaja født 30.4.1761, Elling Sogn
  Frederik født 15.6.1722, Byrum, Læsø begr. 5.9.1769, Elling Sogn
  Herman Otto født 21.3.1721, Byrum, Læsø
  Jacob Severin født 25.8.1723, Byrum, Læsø
  Johan dåb 8.3.1720, Sæby
  Niels Sørensen født 1686, <Sæby> døde 2.4.1762, Lerbæk, Elling sogn
  Niels født 1755
  Nikolaj Severin født 1735 begr. 13.5.1789, <Bannerslund>
  Pitter Nikolaj født 7.10.1726, Byrum, Læsø
  Søren født 16.2.1716, <Sæby>
  Sostrata Katrine født 17.7.1763, Elling Sogn
WOOD
  Alma Mosiah født 31.10.1887, Idaho døde 1.9.1970, Coeur D'alene, Kootenai, Idaho, United States
  Arvina født 3.11.1920, Aberdeen, Bingham, Idaho, United States døde 9.2.1999, Spanish Fork, Utah, Utah, United States
  Bessie født Omkr 1917
  Blanche Rebecca født 8.7.1908, Rigby, Jefferson, Idaho, United States døde 28.2.2001, Idaho Falls, Bonneville, Idaho, United States
  Gerald David født 26.9.1929, Kansas, United States døde 15.5.2003, Delta, Millard, Utah, United States Of America
  Helen Lavon født 3.11.1939, Meridian, Ada, Idaho, United States døde 3.11.1939
  Helen født Omkr 1914
  Inez Pearl født 27.1.1922, Aberdeen, Power, Idaho, United States døde 14.12.1995
  Ira Hansen født 17.1.1924, Aberdeen, Bingham, Idaho, United States døde 15.10.1991
  Irvin
  Larry Dee født 13.2.1941, Boise, Ada, Idaho, United States døde 15.9.2003, Newport Beach, Orange, California, United States
  Percy Orvil født 9.11.1927, Melba, Canyon, Idaho, United States døde 10.11.1983, Orange, California
  Ronald M født 3.11.1939, Meridian, Ada, Idaho, United States døde 3.11.1939
  Zora Wilma Ross født 3.10.1925, Aberdeen, Bingham, Idaho, United States døde 13.12.2006, Lehi, Utah, Utah, United States
WOOLF
  Fenton Gerald født 23.12.1920, Idaho Falls, Bonneville, Idaho, United States døde 4.3.1977, Idaho Falls, Bonneville, Idaho, United States
  Jerry Kay født 15.12.1947, Idaho Falls, Bonneville, Idaho, United States døde 17.5.1999, Idaho Falls, Bonneville, Idaho, United States
WORSØE
  Adolphine Charlotte født 20.2.1818, Laastrup
  Carl Theobald født 1.7.1816
  Caroline Bolette Andrea født 30.11.1821, Laastrup
  Cecilius dåb 13.4.1808, Laastrup
  Christiane Magdalene dåb 22.7.1802, Laastrup Kirke
  Clara Petrea Severine født 12.8.1826, Laastrup
  Claudine Magdalene
  Ebbe dåb 29.1.1806, Laastrup
  Hartvig Christian dåb 2.2.1810, Laastrup
  Iver
  Johan Severin
  Johanne Marie Elisabeth
  Lambert Franck født 13.3.1812, Laastrup
  Louise Augusta født 28.8.1823, Laastrup
  Mette Marie Azor Christence født 1.9.1819, Laastrup
  Peter Flor
  Peter Frank dåb 26.4.1804, Laastrup
  Signe Dorothea født 7.3.1814, Laastrup
  Ulrik August
  Vilhelm Adolf Sørensen døde 1.4.1784, Viborg
  Wilhelm Adolph født 12.3.1776, Gjerpen (Norge) døde 19.9.1830, Bregninge, Holbæk amt
WORUM
  Arne Peter født 6.5.1814, Christiania, Norge døde 20.1.1894, Asmild sogn, Brunshåb
  Caroline født 19.6.1826, Viborg domsogn døde 15.3.1866, Tapdrup s.
  Marius Oscar født 17.8.1858, Aarhus domsogn døde 30.8.1858, <Aarhus domsogn>
  Vilhelm Gulbrand dåb 21.6.1852, Viborg domsogn
WÜRENFELD SE WIRENFELDT
  Ukendt


Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, [W], X, Y, Z, >

[WAARUM-WÜRENFELD SE WIRENFELDT]

Hjem | Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 17.4.2017 med Legacy 8.0 fra Millennia